rekuperatory
Na rynku znajduje się wiele rodzajów rekuperatorów. Często zadawanym pytaniem jest czym się kierować przy doborze centrali, a przecież rekuperacja to płuca Twojego domu – warto dobrać tak urządzenie, aby spełniało wszystkie nasze wymagania.


Jakie cechy powinien spełniać dobry rekuperator:

  • Wydajność – to chyba najważniejsza cecha rekuperatora. Powinien być tak dobrany, aby zapewniał wymianę powietrza w pomieszczeniu w górnej granicy normy.
  • Energooszczędność – zużycie energii i koszt który jest związany z pracą rekuperatora. Głównym czynnikiem, który odpowiada za koszty energii w rekuperatorze są wentylatory, które pracują non stop. Powinny być one zasilane na prąd stały, dzięki czemu są bardziej energooszczędne od wentylatorów zasilanych na prąd zmienny. Drugim ważnym elementem jest nagrzewnica, która powinna tylko pracować gdy może dojść do zamarznięcia wymiennika.
  • Bezawaryjność – nasza firma działa od paru lat na rynku polskim, również serwisujemy różne urządzenia i możemy pomóc w wyborze najbardziej optymalnego dla Państwa rekuperatora. Nasze doświadczenie jest do dyspozycji Państwa.
  • Kultura pracy rekuperatora – czy rekuperator jest w miarę cichy. Ważnym elementem rekuperatora jest jego obudowa z jakiego jest ona materiału i czy jest wystarczająca wyciszona.
  • Bezobsługowość – sterownik w rekuperatorze, powinny być tak dobrany, aby był czytelny, aby nie wymagał codziennej obsługi, a programator umożliwiał nam sterowanie tygodniowe z możliwością ustawień pracy wentylatorów, odczytu temperatury.
  • Cena – to już sprawa indywidualna dla każdego jaki posiada budżet, ale my postaramy się doradzić Państwu jaki najlepszy produkt wybrać do ceny i jakości.

Stanowczo odradzamy samodzielne wybieranie rekuperatora, gdyż wiedza która zawarta w folderach reklamowych jest nastawiona na sprzedaż tego produktu i nie zawsze odzwierciedla potrzeby użytkowników. Lepiej jest wybierając rekuperator do naszego domu, popytać znajomych, poszukać opinii o firmie instalującej dane urządzenia i podjąć decyzję w oparciu o solidne podstawy.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kupnem rekuperatora polecamy swoje usługi, które są poparte kilkuletnim doświadczeniem w zakresie napraw, serwisowania oraz montażami tych urządzeń.

Rekuperatory Zehnder, Brink, Aeris, Komfovent, R-Vent

rekuperatory
Rekuperator Firmy
Zehnder
    rekuperatory
Rekuperator Firmy
Brink
   rekuperatory
Rekuperator Firmy
Komfovent
   rekuperatory
Rekuperator Firmy
R-Vent