ODKURZACZ CENTRALNY

centralny odkurzacz

Zdrowie i higiena

centralny odkurzacz W odkurzaczu centralnym powietrze, oczyszczone przez system wysokowydajnych filtrów, wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. Niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje zasysane są z pomieszczeń niemalże w 100% i transportowane do pojemnika na kurz. Dokładne i higieniczne sprzątanie stanowi ogromną ulgę w szczególności dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych i alergie!


Cisza w trakcie sprzątania

centralny odkurzacz Ponieważ jednostka centralna znajduje się w pomieszczeniu oddalonym od części mieszkalnej budynku, włączony odkurzacz to dla domowników jedynie dyskretny szum zasysanego powietrza.


Komfort pracy i oszczędność

Odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących umożliwia szybkie i łatwe sprzątanie w różnorodnych pomieszczeniach. Ponieważ posługujemy się jedynie lekkim, elastycznym wężem i nie dźwigamy ciężkiego odkurzacza, odkurzanie np. schodów jest zupełnie niekłopotliwe, a wysoka skuteczność sprzątania pozwala na znaczne skrócenie czasu sprzątania, a przecież „czas to pieniądz”.


To nie tylko odkurzacz

Poza typowym wykorzystaniem odkurzacza, możliwe jest (przy użyciu separatorów) usuwanie popiołu z kominka, usuwanie gruzu po remontach, mycie okien, zbieranie rozlanych płynów. Za pomocą specjalnych szczotek możemy wytrzepać dywan, tapicerkę meblową czy pielęgnować sierść zwierząt.

Zasada działania

System centralnego odkurzania Disan składa się z jednostki centralnej (odkurzacza), materiałów instalacyjnych wykonanych z PCW, gniazd ssących i akcesoriów do sprzątania. Sprzątając, posługujemy się jedynie wygodnym i lekkim wężem (o długości 7,5 m lub 9 m). Uruchomienie odkurzacza następuje przez włożenie węża do gniazda ssącego lub użycie włącznika w rękojeści tego węża. Zasysany kurz transportowany jest zainstalowanymi w ścianach rurami PCW do jednostki centralnej. Jednostkę montuje się w oddalonej od pomieszczeń mieszkalnych części budynku - w garażu, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym. Oczyszczone powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz. Kurz bezpowrotnie znika ze sprzątanych miejsc!